İphone 4 Tamir Serisi : Pil Değiştirme

Seri olarak anlatmya çalışacağım iphone 4 tamiri içerikli yazının ilkini  Pil Değiştirme'ye ayırdım. Bu işlem basit ve iphone u kurcalama işlemlerinin temelini oluşturuyor. Herkes kendi iphone unu kendisi tamir edebilir hemde sadece 25$ maliyetle.

İşlem basit olsada daha önce eline tornavida almamamış ipnone 4 kullanıcılarına önermiyorum. Oluşabilecek Hata ve bozulmalardan kurcalamabozarsin.com ve yazarları sorumlu değildir. vay ben duymadım vay ben işitmedim demeyin :)

Bu işlemlere başlamadan önce bazı alet/edevat ‘lara ihtiyacınız olacak. Bunlar öncelikle değiştireceğiniz yeni iphone 4 pili ve uygun ölçüde bir tornavida ile tırnak uçlu plastik bir aletten ibaret. Bulması gayet kolay internetten temin edebilirsiniz hatta hepsi bir arada setler bile satılıyor.

1. Adım : Arka kapağı açma

İphone 4’ün Alt kısmındaki data ve şarj portunun iki yanındaki iki adet vidayı tornavida yardımıyla açın ve cihazın arka yüzünü çevirerek arka kapağı hafifçe ittirin arka kapak açılacaktır.

2. Adım : Pil  bağlantılarını sökme

Cihazın arka tarafındaki pil  bağlantı soketini çıkarmadan önce işaretli yerdeki minik vidayı tornavida ile sökün.

Vidayı söktükten sonra plastik alet yardımıyla nazikçe metal kapağı çıkarıp pil bağlantısını anakart’tan ayırın. Metal koruma kapağını daha sonra tekrar takacağız onun için vidasını ve kapağı kaybetmeyin.

3. Adım : Pili gövdeden ayırma

Metal koruma kapağını ve pil bağlantısını söktükten sonra pilin altından çıkan şeridi çekerek pili gövdeden ayırın. Bu işlem için plastik ayırma aletinide kullanabilirsiniz.

4. Adım Pili değiştirme ve cihazı kapatma

Yeni iphone 4 pilini eskisiyle değiştirin. pil bağlantısını söktüğünüz gibi yapın. Koruma kapakçığını yerine vidalayın. Kapağı kapatıp önceden söktüğümüz iki vidayı takarak kapağı sabitleyin.

Pili yenilenmiş iphone 4 ünüzü keyifle kullanmaya devam edin.

Notes

  1. kurcalamabozarsin bunu gönderdi
Top of Page